Wybory samorządowe

W najbliższą niedzielę, 21 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Są to bardzo ważne wybory, bo wybierać będziemy osoby mające bezpośredni wpływ na nasze miasto i naszą najbliższą okolicę – również na naszą ulicę Kamińskiego, dlatego istotne jest, by wyborów dokonywać świadomie. Tu nie należy kierować się sympatiami politycznymi i przynależnością partyjną, tylko zwracać uwage na konkretny program lokalny.

Jeżeli nie wiesz jeszcze, na kogo oddać swój głos, poniżej przedstawiamy informacje, gdzie szukać informacji o kandydatach.

Wybierać będziemy następujące organy władzy samorządowej:

 • Prezydent miasta

O tym kto kandyduje i jaki ma program można dowiedzieć się na stronie monitoringu prezydenckiego: www.prezydent.dlalodzi.info

 • Radni miejscy

Ul. Kamińskiego znajduje się w Okręgu Wyborczym nr 5. Listę kandydatów startujących z tego okręgu można poznać na tej stronie Państwowej Komisji Wyborczej (radnych ostatniej kadencji można podejrzeć na stronie “Kto tu rządzi?”).

 • Radni Osiedlowi

O kandydatach na radnych osiedla Śródmieście-Wschód można poczytać na tej liście (plik Word). Może ktoś z czytających jest w stanie wskazać jakichkolwiek kandydatów chcących działać na rzecz ul. Kamińskiego i okolic? Wybór tych osób jest ważny, bo mimo niedużych kompetencji i ograniczonego budżetu, Rada Osiedla jako jednostka pomocnicza samorządu może wskazywać na lokalne inwestycje, na które miasto ma wyłożyć pieniądze (jak np remont drogi/chodnika, pomoc dla przedszkola, itd). Więcej nt. wyborów do Rad Osiedli na stronie Urzędu Miasta.

 • Radni sejmiku wojewódzkiego

Sejmik województwa działa ponadlokalnie, na obszarze regionu. Ul. Kamińskiego należy do okręgu nr 2, informacje o kandydatach można zobaczyć na tej stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Teraz już nie ma wymówki: “nie mam na kogo głosować!” – samych kandydatów do Rady Miasta z naszego okręgu jest 93, na pewno wśród z nich znajdzie się ktoś godny wyboru.

Gdzie głosują mieszkańcy Kamińskiego?

Według informacji Państwowej Komisji Wyborczej, mieszkańcy zameldowani przy ul. Kamińskiego będą głosować w następujących lokalach wyborczych (komisjach):

 • numery nieparzyste od 1 do 11, parzyste od 2 do 8a:  komisja nr 286 ul. Kamińskiego 17/19 (Polsko – Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego)
 • numery nieparzyste od 13 do 31, parzyste od 10 do 36: komisja nr 287 ul. Zacisze 7/9 (Publiczne Gimnazjum Nr 3 im. Fryderyka Chopina)

Zapraszamy do dodawania poniżej własnych uwag na ten temat!

Next post »

Dodaj swój komentarz


- 4 = 3

 • Migawki z ulicy

   Get the Flash Player to see the slideshow.
 • Meta